Arazide çalışırken en çok kullandığımız harita; meşçere haritasından sonra uydu haritası oluyor. Yüksek çözünürlüklü olarak hazırlayacağımız bu haritalar için herhangi bir internet bağlantısı gerekmiyor. Sadece indirme yapacağınız şeflik alanı büyüdükçe o oranda artan kapasitede bir class 10 sd kart almanız yeterli olacaktır. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Mobile Atlas Creator adlı dosyamızı indirelim. Sisteminizde java desteği yoksa güncelleyin nitekim uygulama çalışmak için java desteğine ihtiyaç duyuyor. İndireceğiniz dosyayı açtıktan sonra Mobile Atlas Creator.exe adlı uygulamayı çalıştıralım.
Mobile Atlas Creator.exe adlı uygulamayı çalıştıralım
Programı resmi sitesinden indirecekseniz yeni atlas oluşturmanız gerekiyor.
Ayarlardan OruxMaps Sqlite seçimini yapın
Eğer benim hazırladığım sürümü kullanacaksanız Atlas Content altında New tuşuna tıklayarak OruxMaps SqLite seçin ve OK tuşuna tıklayın. Farenizin sol tuşu ile haritasını yapmak istediğiniz alanı seçmeden önce inebileceğiniz en yakın görüntülenme seviyesi yani zoom oranını belirtmelisiniz. Ben genelde 12-19 arasını seçiyorum neredeyse evde tüten duman bile belli oluyor. Zoom seviyelerini seçtikten sonra fareniz ile seçim işlemine başlayın alan seçerken aşağıdaki resimde yer alan tiles değerinde gözünüz olsun. En fazla 500.000 kare seçebilirsiniz.
Zoom Levels ayarından indireceğiniz yakınlık değerlerini ayarlayın
Seçiminizi bitirdikten sonra  Name alanına haritanızın ismini yazın ve Add Selection tuşuna tıklayın. Hairtanız oluşmuş olacak.
Add Selection ile seçim alanımızı kaydedelim
Add Selection tuşuna tıkladığınız da haritanız oluşmuş olacak.
Haritamız Oluştu
Create Atlas butonuna tıklayın ve haritanızı oluşturun. İnternet bağlantı hızınızın durumuna göre indirme işlemi tamamlanacak ve oruxmaps formatına dönüştürülecektir. Open Atlas Folder tuşuna tıklayın Açılan klasörde içerisinde OruxMapsImages.db ve SalpazariUydu.otrk2.xml olan ana klasörü cep telefonumuzda oruxmaps dizininde mapfiles klasörüne atalım. Sonrasında Oruxmaps uygulamasında harita değiştir diyerek haritamızı açabiliriz.

ve Sonuç

Dosyaları İndirin