14 Ağustos 2011 · android ·  · · · · ·

Uzun amandır telefonumda FirstUA v1.1 kullandığımı biliyorsunuz. Malum pazar günü yapacak birşey yok. Bloguma yazan çoğu kullanıcıda garantisinin bozulmasını göze alamadığından onlar için garanti kapsamında güzel bir Gingerbread 2.3.3 yükleme makalesi hazırlamak istedim. Her zaman olduğu gibi Clockwork ile önce sistem yedeğimi sonrada Titanium backup ile uygulama yedeklerimi aldım. Sonrasında Odin ile her yüklemede olduğu gibi aşağıda dosyasını verdiğim Rus yapımı Froyo 2.2.1 yazılımı yükledim. Telefon rusça geldiğinden türkçeye aldım. Kies yazılımını açtım ve orjinal fabrika yazılımı olan 2.3.3 sürümünü gördü ve güncelleme işlemi başarıyla tamamlandı. Artık nurtopu gibi orjinal mi orjinal garanti kapsamında bir telefonum oldu. Rom yüklemekten korkan arkadaşlara duyurulur..

Arkadaşlar yükleme işlemi odin ile klasik şekilde olacaktır. Sıralama aşağıda gördüğünüz resimlerdeki gibidir. Ek olarak odin ile anlatmaya girmeyeceğim. 2.3.4 makalesinde nasıl odin ile yükleme yapılacağını yazmıştım o makaleden yararlanabilirsiniz. Burayı Tıklayın. Yükleme sonrası her zaman olduğu gibi rusça dil gelecektir. Ayarlar’dan türkçe dili seçerek kies ile güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Bu mesajı yazdığım 14 Ağustos 2011 tarihi itibari ile Türkiyede satılan Samsung Galaxy Ace cihazlarda yüklü gelen 2.2.1 Froyo işletim sistemi için 2.3.3 gingerbread güncellemesi gelmemiştir. Kies ile gelen 2.3.3 güncellemesi sanırım Türkiye dışında çoğu ülke için gelmiştir. Aşağıda yükleyeceğiniz rom rus yapımı 2.2.1 Froyo olup. Yüklemeyi tamamladığınızda kies yazılımını açtığınızda 2.3.3 orjinal güncellemesini göreceksiniz ve yüklemeyi tamamladığınızda garanti kapsamında orjinal 2.3.3 Gingerbread yazılımı cihazınıza yüklenmiş olacaktır. Her ne kadar ben firstUA yazılımından önce 2.3.4 kullanıyor olsamda şu an için 2.3.4 orjinal sürümün Türkiyeye gelmesini beklemek hayal olur diye düşünüyorum.

yükleme ve ekran görüntüleri

Titanium Backup ile uygulama yedeklerini alalım

ClockworkMod ile rom yedeğini alalım

Odin yazılımı yükleme öncesi dosyaların seçilmesi

Odin ile yükleme işlemi tamamlandı

işlemler sonucu froyo 2.2.1 yüklememiz tamamlandı

Froyo 2.2.1 yükleme sonrası kies orjinal güncellemeyi gördü


Garantili ve orjinal bir şekilde 2.3.3 güncellememiz yüklendi


Samsung Galaxy Ace GT-S5830 FROYO 2.2.1 XXKC1 güncellemesini indirin

Samsung Galaxy Ace GT-S5830 FROYO 2.2.1 XXKC1

Uyarı: 2.2.1 yükleme işlemi bittiğinde cihazınıza sim kartınızı takmayı unutmayın. Ara sırada olsa bazen güncelleştirmeyi göremediği oluyor. Sim kartınızı taktığınızda güncellemenin görüldüğünü göreceksiniz.