02 Eylül 2011 · android ·  · · · ·

Bayramda telefon için rom alternatifleri ararken GingerReal romda gözüm kaldı ve hemen incelemelere başladım. İlk incelemelerime göre 2 ayı aşkın bir süre kullandığım FirstUA v1.1 rom’dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Şarj olayı normal kullanımda 1,5 günü çok çok rahat götürüyor. Menü geçişleri, akıcılık ve hızın gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. İsterseniz kuruluma geçelim.

Uyarı: Ben bu işlemlerde Gingerbread 2.3.4 yazılım kullandım haliyle indireceğiniz pakette yer alan Cooper.ops dosyası ve CF-ROOT kernel dosyaları 2.3.4 için derlenmiştir. Farklı sürüme sahip iseniz öncelikle bu adresten faydalanarak telefonunuzu 2.3.4 ile güncelleyiniz.

Kuruluma başlayalım

  • Recovery menüsünden rahat kurulum için ilk önce bu adresten ClockworkMod Recovery uygulamasını yükleyelim.
  • Sonrasında telefonumuzun extrem hızlara ulaşmasını sağlamak için CF-ROOT kernel ile flashlamamız gerekiyor.
  • Flashlamak için indireceğiniz pakette yer alan Odin uygulamasını kullancağız. Telefonumuzu downloading moduna alıp bağladığımızda Odin cihazımızı görecek. Sonrasında ops kısmına paketteki Cooper.ops dosyamızı, pda kısmına paketten çıkan CODE_S5830XXKPH_CL260130_REV03-CF-Root-v3.7-b78.tar.md5 dosyamızı seçerek Start tuşuna basıyoruz ve yaklaşık 30 saniye içinde flashlama işlemi tamamlanıp telefonumuz yeniden başladığında cihazımız cf-root ile flashlanmış oluyor.
  • GingerReal kurulumu içinde GingerReal-ACE-V1.0-KPH.zip dosyamızın sd kartımıza atıyoruz ve telefonumuzu kapatıp recovery menüsünde girdiğimizde install zip from sd kart menüsünden kurulumu gerçekleştiriyoruz. Sadece ilk açılma biraz uzun sürüyor sornasında kurulum bittiğinde gerçekten hızlı ve zevk alacağınız bir işletim sistemi sizin oluyor.
  • Son olarak her rom güncellemede yaptığım gibi Launcher Pro Plus uygulamasını kurun. O kadar launcher kullandım hepsi yalan bunu samimi bir şekilde söyleyebilirim. Normalde ücretsiz olan bu uygulamayı ekleri ile beraber 5,5 tl’ye marketten satın aldım ve çokda memnunum farkındaysanız her güncellemed ekuruyorum.

ekran görüntüleridosyaları indirin

GingerReal v1.0 Samsung Galaxy Ace GT-5830