09 Haziran 2011 · android ·  · · ·

Az önce xda’da gördüm güncellemeyi ve istemeye istemeye elim gitti ve tertemiz bir güncelleem yüklendi. İlk izlenimlerim gayet olumlu. Menü geçişleri çok hızlandı. Yükleme sonrası test yaptığımda Quadrant 1036 puan verdi ki 2.3.3 sürümünde bu puan 540 idi. Demek sağlam sistem güncellemesi yapılmış.
Neyse şimdi yükleme işlemine geçelim. İlk olarak aşağıdaki bağlantıdan S5830XXKPH-Android 2.3.4 sürümünü indirin ve aşağıdaki talimatları uygulamaya başlayın.

Smasung Galaxy Ace GT-S5830 S5830XXKPH-Android 2.3.4
Şifre: ekache99
Alternatif Link (Şifresizdir)

Eğer sim rehberi veya google rehber yerine telefon rehberi kullanıyorsanız öncelikle telefon numaralarınızın bir yedeğini kies yazılımı ile alın. Aksi halde telefon numaralarınızın sim kartınızda değil telefonunuzda kayıtlı ise yazılım güncelleme sonrası numaralarınızda silinecektir.

Dikkat: İşleme başlamadan önce Ayarlar>Gizlilik>Fabrika ayarlarına sıfırla diyip SD Kartı Biçimlendir seçeneğini seçerek yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra aynen kapatın ve sim kart ile sd kartı yuvalarından çıkartarak kenara koyun. Daha sonra aşağıda yazılan gibi downloading moduna alarak işlemlere başlayın.

Uyarı: Telefonunuz 2.2.1 Froyo sürümüne ait ise öncelikle 2.3.3 sürümüne geçmelisiniz. Daha sonra Bu makalede yer alan 2.3.4 sürümünü kurabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken sd kart ve sim kartınız cihazda olmamalıdır. 2.3.3 yükseltmeaini yapmadığınız direkt olarak 2.2.1′den 2.3.4 sürümüne geçmek istediğiniz durumlarda işlem başarıyla sonuçlanmamaktadır.

Kurulum Talimatları

  • Telefonunuzun yedeklerini alarak kapatın, Tam kapandığını anlamak için titreşim geldiğinden emin olun
  • Ses Kısma Tuşu ve Menü Tuşu ve Açma/Kapama tuşlarına ekranda Downloading yazana kadar basılı tutun
  • Usb kablosunu takın ve sürücülerin güncellemesini bekleyin
  • İndirdiğiniz paketten çıkan Odin yazılımını açın bağlantı sağlanmış ise üstte port numaranız yazacaktır aynen aşağıdaki gibi

Odinde şu alanları ilgili dosyaları seçerek doldurun

  • Select OPS alanına: Cooper_v1.0.ops
  • Boot alanına: APBOOT_S5830XXKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5
  • Phone alanına: MODEM_S5830XXKPH_CL260130_REV03.tar.md5
  • Pda alanına: CODE_S5830XXKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5
  • Csc alanına: CSC_S5830SERKPH_CL260130_REV03_user_low_true.tar.md5
  • Tüm seçimleriniz doğru ise odin hata vermeyecektir. Bu durumda Start tuşuna basın ve yaklaşık 3 dakika sonra yeni güncellemenizin keyfini çıkarın

Güncelleme rusça geldiği için ilk yüklemeden sonra Türkçe yapmayı unutmayın..

Cihazı root hale getirmek için bu makalemden yararlanabilirsiniz

kies güncelleme görmediği durumda ne yapmalıyım?

Öncelikle kies en son sürüme sahip olmalısınız. Sonrasında *#272*IMEI# ve gelen ekrandan TUR seçiçimi yaparsanız güncelleme görünecektir. Tabiki TUR seçeneği romdan romda değişeceği için her yüklenen romda bulunmamaktadır.